Wyniki Spinningowych Mistrzostw Koła

15 maj 2018 by 0 Comment Grand Prix 581 Views

Datę 13.05.2018 r. śmiało możemy zapisać do historii Naszego Koła, gdyż w tym dniu odbyły się po raz pierwszy zawody spinningowe na żywej rybie . Zarząd Koła w ten sposób chce promować wśród wędkarz zasadę „złów i wypuść”. Z pomocą do realizacji tego zamierzenia przyszły takie urządzenia jak aparat fotograficzny w telefonie komórkowym i metrówka . Każdy zawodnik po złowieniu ryby udawał się z nią na krótką sesję zdjęciową, gdzie w tle zdobyczy znajdowała się miara i numer startowy . Potem ryba szybko wracała do wody. 

Tego dnia nad Jezioro Firlej przybyło 12 wędkarzy , którzy rywalizowali przez pięć godzin o miano Spinningowego Mistrza Koła w roku 2018. Rybą która zdominowała te zawody był okoń . Choć trafiło się kilka obcinek, nikomu nie udało się postawić upragnionego szczupaka w błysku flesza aparatu . Słoneczna pogoda oraz zwiększający się z roku na rok klar wody w jeziorze spowodowały , że ryby dokładnie się przyglądały sztucznym przynętom podawanym przez zawodników . Najlepsi oczywiście znaleźli sposób aby je przechytrzyć. A okazali się nimi :
1. Łukasz Baran 
2. Karol Kwiatek 
3. Grzegorz Szkuat
O godzinie 11 wszyscy zjawili się na miejscu zbiórki przedstawiając sędziemu zdjęcia złowionych ryb. Nie zabrakło wspólnego grillowania które było okazją do dyskusji na znany wszystkim temat „dlaczego nie brały?” . Temat wzbudził tyle emocji , że wręczenie pucharów i upominków odbyło się o godzinie 12:30.
Zwycięstwom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)