Wyniki Spinningowych Mistrzostw Koła

15 maj 2018 by 0 Comment Grand Prix 582 Views

Datę 13.05.2018 r. śmiało możemy zapisać do historii Naszego Koła, gdyż w tym dniu odbyły się po raz pierwszy zawody spinningowe na żywej rybie . Zarząd Koła w ten sposób chce promować wśród wędkarz zasadę „złów i wypuść”. Z pomocą do realizacji tego zamierzenia przyszły takie urządzenia jak aparat fotograficzny w telefonie komórkowym i metrówka . Każdy zawodnik po złowieniu ryby udawał się z nią na krótką sesję zdjęciową, gdzie w tle zdobyczy znajdowała się miara i numer startowy . Potem ryba szybko wracała do wody. 

Tego dnia nad Jezioro Firlej przybyło 12 wędkarzy , którzy rywalizowali przez pięć godzin o miano Spinningowego Mistrza Koła w roku 2018. Rybą która zdominowała te zawody był okoń . Choć trafiło się kilka obcinek, nikomu nie udało się postawić upragnionego szczupaka w błysku flesza aparatu . Słoneczna pogoda oraz zwiększający się z roku na rok klar wody w jeziorze spowodowały , że ryby dokładnie się przyglądały sztucznym przynętom podawanym przez zawodników . Najlepsi oczywiście znaleźli sposób aby je przechytrzyć. A okazali się nimi :
1. Łukasz Baran 
2. Karol Kwiatek 
3. Grzegorz Szkuat
O godzinie 11 wszyscy zjawili się na miejscu zbiórki przedstawiając sędziemu zdjęcia złowionych ryb. Nie zabrakło wspólnego grillowania które było okazją do dyskusji na znany wszystkim temat „dlaczego nie brały?” . Temat wzbudził tyle emocji , że wręczenie pucharów i upominków odbyło się o godzinie 12:30.
Zwycięstwom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kalendarz GP Kola 2019

Kalendarz GP Feeder 2019

Kalendarz GP Spławik i Grunt 2019

Klasyfikacja Grand Prix Feeder 2019

 1. Paweł Unkiewicz 18
 2. Marcin Mysiak 20
 3. Marcin Borkiewicz 22
 4. Artur Pytka 24
 5. Wiktor Bełczącki 29
 6. Grzegorz Berej 31
 7. Dawid Szymczak 34
 8. Kazimierz Kozak 37
 9. Sebastian Grabowski 40
 10. Marcin Łukasiewicz 43

Stan na 24.06.2019 (bez odliczenia dwóch najgorszych tur)

Pełna tabela

Klasyfikacja Grand Prix Kola 2019

1. Andrzej Rymuszka  81
2. Robert Strojek  80
3. Arkadiusz Urbaś  79
4.  Marcin Mysiak  62
5. Marcin Łukasiewicz  61
6.  Grzegorz Szkuat  58
7. Karol Kwiatek  57
8. Wiktor Bełczącki  55
9.  Dominik Szczepaniak  54
  Marcin Borkiewicz  54

Stan na 17.06.2019

Pełna tabela